”SİNOP Dask Dogay Görüntü Avcılığı Fotoğraf Yarışması” nda ödül alan üyelerimiz..

Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneği (DASK) tarafından bu yıl 19.ncusu yapılan Türkiye’nin en özgün ve kapsamlı fotoğraf yarışması olan Uluslararası Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması (DOGAY) 15-18 Mayıs tarihleri arasında Sinop’ta düzenlendi. Ödül töreni tarihi kale önünde düzenlenen törenle yapıldı. Muhteşem doğası, cana yakın halkı ile Sinop; DOGAY’a bu yıl ev sahipliği yaptı.

Yarışmaya 175 ulusal ve uluslararası fotoğrafçı katılırken Türkiye’den, Sinop ve ilçelerden 132 çocuk fotoğraf eğitimine ve yarışmaya katıldı. Sinop Valiliği himayelerinde Sinop, Gerze, Erfelek, Boyabat,   Ayancık Belediyelerinin katkılarıyla düzenlendi.

Yarışma 6 kategoride düzenlendi. Her kategori için 4 ödül ve özel ödüller ve sergileme ödülleri verildi Yarışmacılar 6 kategoride; 66 ödül, 171 Sergileme almaya hak kazandılar. ,Sakarya Güzel Sanatlar Derneği ekibi toplam 19 fotoğraf ile Sinop Valiliği özel ödülü ve 2ncilik dâhil onlarca sergileme ödülü aldı.

Ödül alan yarışmacılara Sinop Valiliği ve Belediyesi tarafından hediyeler verildi. Fotoğrafları ödüllenen SAGÜSAD üyeleri şunlar ; , Ela Altay (Sinop Valiliği özel ödülü) ,Cihat Köseoğlu (2ncilik) ,  Yavuz Yaman, Tuna Özata, Suzan Cömert Özata, Melih Gülseven, Sema Düzgeç.

SAGÜSAD Başkanı Cihat Çavdar dernek binasında yapılan gösteri sonrası Yarışmaya katılan tüm katılımcıları kutlayarak tebrik etti ve karanfille ödüllendirdi.