SAGÜSAD’IN YENİ DÖNEM AÇILIŞI ÜNLÜ FOTOĞRAFÇI ALİ ÖZ’ÜN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİ

Sakarya Güzel Sanatlar Derneği’nin 2018-2019 sezonu 6 Eylül Perşembe akşamı sokak ve belgesel fotoğrafçılığının ünlü isimi Ali Öz’ün katılımıyla açıldı.Açılış kokteyli sonrası gerçekleşen Ali Öz’ün “Ayıp Şehir” TARLABAŞI projesinin fotoğraf sunumu ve söyleşisine ilgi büyüktü.

“Politik belgesel” diye adlandırdığı türde fotoğraf çekmeyi bir misyon edinen Ali Öz İstanbul Tarlabaşı gerçeğini gece-gündüz, yaz-kış tam altı yıl boyunca izleyip, yaşamlarına tanıklık ederek tam 30.000 kareyi objektifiyle kaydetti. Bunlardan küçük bir seçkiyi sosyal medyada yayınlamasıyla, Tarlabaşı gerçeği geniş kitlelere ulaştı.

Gösteri sonrası gerçekleşen söyleşide deneyimlerini katılımcılarla paylaşan  Öz’e SAGÜSAD Başkanı Ünal Dabak teşekkür ederek plaket verdi. Ali Öz.’’Sakarya’da böyle değerli bir toplulukla karşılaşacağımı bilmiyordum.. Katılmaktan dolayı çok memnunum.. Bugüne kadar yüz binlerce kare fotoğraf çektim. Derdim Türkiye’nin tarihinde siyasal, sosyal tanıklık yapmak.. İnsanlara faydaya yönelik çalışmalarda destek olmak. Bir gün siyasal tarihimize ait fotoğraf kitabımı tamamlarsam çok mutlu olacağım..SAGÜSAD’a ve katılımcılara teşekkür ederim.’’dedi..

1

2

3

4

5

6

7

8

9