“kadın gözünden kadın elinden” Fotoğraf ve Resim Sergisi Açıldı

SAGÜSAD  Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle dernek üyesi Hafize Zorlu’nun fotoğraflarından ve Semra Aksakal’ın resimlerinden oluşan “kadın gözünden kadın elinden” Fotoğraf ve Resim Sergisini 8 Mart’ta  AKM’de açtı. Kadın konulu çalışmaları içeren sergi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

SAGÜSAD Başkanı Ünal Dabak ” Kadınlara eşit hakların verilmesinin dünya barışını güçlendireceği düşüncesiyle kadın hakları konusunda son yıllarda meydana gelen artış yeterli değildir. Hala eğitim alma ve çalışma koşulları konusunda erkeklerden daha geride tutuluyorlar. Kadına yönelik artan şiddet olayları toplumumuzu derinden yaralıyor. Tüm bu olumsuzluklara rağmen üstün gayret gösteren, örnek kadınlarımız da var.Onları destekleyici hareketleri de duymamız, görmemiz gerekmektedir.” dedi.

Hafize Zorlu ise ” Konu kadın olunca ifade edilmesi gereken çok şey vardı. Kadının toplum içindeki birey olarak kimliği, üretici yönü, karşılaştığı ayrımcılık ve şiddetten tutun da iç dünyasına kadar.Bizler de sergimizde gücümüzün yettiğince bunlara değinmeye çalıştık.” dedi.

1

2

3

4

5

6-

8

 

7

8-

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21