İZZET KERİBAR SAKARYA’DA

İlimizde güzel sanatlar alanında faaliyeti olan üyelerin bir araya geldiği derneğimiz SAGÜSAD Sakarya Güzel Sanatlar Derneği, bol ödüllü usta fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar’ı Sakarya’ya davet ederek sanatseverlerle bir söyleşi ve gösterimde bir araya getirdi..
Sapanca İstanbuldere ve Poyrazlar Gölü ile Söğütlü Maksudiye Köyü’nde kısa bir gezi yapan Keribar, Sakarya’yı oldukça beğendiğini belirtti.. Dernek Binasında çok sayıda katılımcının hazır olduğu söyleşi ve gösteri İzzet Keribar’ın sohbeti ile unutulmaz anılara dönüştü..

Dernek Başkanı Ünal Dabak ,’’SAGÜSAD olarak çok mutlu olduğumuz bir etkinlikte daha bir aradayız.Fotoğraf denince akla gelen ilk isimlerden İzzet Keribar genç yaşından itibaren fotoğrafa karşı ilgi duydu ve 1957 de askerliğini yapmak üzere gittiği Kore’de, bir yıl boyunca fotoğraf çekerek, tekniğini ve deneyimini geliştirdi. Sahibi olduğu Türkiye ve dünya fotoğrafları arşivi, ülkemizin en önemlilerinden biridir.

İzzet Keribar, IFSAK’ın onur üyesidir. Uluslararası Fotoğraf Federasyonu tarafından 1985 yılında A.Fiap ( Sanatçı ), 1988 yılında da E.Fiap (Ekselans) unvanları ile onurlandırılmıştır. 1982 yılından beri, yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda kişisel fotoğraf sergisi ve dia gösterisi gerçekleştiren Keribar, İfsak’ta fotoğraf kurslarına hocalık yapmakta, Türkiye’de yapılan fotoğraf yarışmalarının jürilerinde sık sık yer almaktadır. Kendisine baharda tekrar ilimize gelmesi için davet ediyoruz.. Derneğimize gelişinden çok gurur duyduk..’’ dedi.

 

1-

1--

1----

1-----

2

3

7

11

12

13

14