DERNEĞİMİZİN ONUR ÜYESİ İBRAHİM ZAMAN’IN RESİMSEL ALGILAR SERGİSİ AÇILDI

 

Adapazarı doğumlu ünlü fotoğraf sanatçısı derneğimizin de Onur Üyesi İbrahim Zaman’ın yeni sergisi ‘’Resimsel Algılar’’ İstanbul Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde açıldı.

İbrahim Zaman açılış konuşmasında “Fotoğrafla tanıştığım 1947 yılından 1950 yılına kadar saptama tekniğinde oldum.1950′den 59′a kadar çok yönlü fotoğrafın ayırdına vardım.Bu arada fotoğrafın sanatsal değeri olduğunu fark ederek, daha sıkı sarıldım. Bazen sokakta, çarşıda, pazarda, doğada fotoğraf çekerek ömrümü dolu dolu yaşadım.Fotoğrafın photoshop oyunlarına dönüştüğüne şahit oldum.Ben de kendime yeni bir yol aramaya başladım ve “modern resim” ve “soyut ” kavramlarının peşine düştüm.Bu sergimle resimsel algılarımı sizlere sunuyorum.” dedi.

Sergiye  başta Gültekin Çizgen, Nadir Ege gibi çok sayıda sanatçının yanı sıra kalabalık sanatsever katıldı.. Resimsel Algılar sergisinde farklı bir seri hazırlayan İbrahim Zaman’ın eserleri çok beğenildi.

Yardımseverliği ile de tanınan İbrahim Zaman’ın fotoğraflarının basıldığı şallar , YEKÜV 21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı’na bağış yapanlara hediye edildi. Vakıf sayesinde binlerce öğrencinin bursa kavuştuğu öğrenildi. SAGÜSAD Sakarya Güzel Sanatlar Derneği üyeleri de Başkan Ünal Dabak ile sergiyi ziyaret ederek İbrahim Zaman’a saygılarını ilettiler. Sergi bir hafta açık kalacak..

2

3

4

5

6

7

8-

9-